Znamy szczegóły na temat PS5

Już na dzień dzisiejszy dowiedzieliśmy się jakie aplikacje multimedialne znajdą się na PS5 w momencie, kiedy konsola wejdzie na rynek. Wiemy już, że można ją wykorzystywać nie tylko do gier, ale sprawdzi się też doskonale do oglądania filmów z większej części platform streakingu. Z tego względu konsola sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki.

Wśród dostępnych aplikacji występuje Apple TV, Disney+. Netflix, Spotiy, Twitch, YouTube, Amazon Prime Video, MyCanal, Hulu i Peacock. Użytkownicy jeszcze nie wiedzą czy możliwe będzie korzystanie z HBO Max oraz HBO Go. Producenci jasno zaznaczyli, że lista nie jest jeszcze kompletna i wraz z biegiem czasu wzbogacą ją o kolejne pozycje.

Każda z aplikacji multimedialnych zaistnieje we własnej przestrzeni interfejsu użytkownika i stanie się ona niezależna od gier. Znajdą się one w osobnej sekcji w menu, jednakże bezustannie można z nich korzystać w tle. Właśnie dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednocześnie grać oraz słuchać ulubionej playlisty ze Spotify.