Image default
PlayStation

Znamy szczegóły na temat PS5

 

Już na dzień dzisiejszy dowiedzieliśmy się jakie aplikacje multimedialne znajdą się na PS5 w momencie, kiedy konsola wejdzie na rynek. Wiemy już, że można ją wykorzystywać nie tylko do gier, ale sprawdzi się też doskonale do oglądania filmów z większej części platform streakingu. Z tego względu konsola sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki.

Wśród dostępnych aplikacji występuje Apple TV, Disney+. Netflix, Spotiy, Twitch, YouTube, Amazon Prime Video, MyCanal, Hulu i Peacock. Użytkownicy jeszcze nie wiedzą czy możliwe będzie korzystanie z HBO Max oraz HBO Go. Producenci jasno zaznaczyli, że lista nie jest jeszcze kompletna i wraz z biegiem czasu wzbogacą ją o kolejne pozycje.

Każda z aplikacji multimedialnych zaistnieje we własnej przestrzeni interfejsu użytkownika i stanie się ona niezależna od gier. Znajdą się one w osobnej sekcji w menu, jednakże bezustannie można z nich korzystać w tle. Właśnie dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednocześnie grać oraz słuchać ulubionej playlisty ze Spotify.

Powiązane artykuły

Interesujące gadżety  dostępne dla fanów gier

Ewa Kaszubska

The Binding of Isaac okiem casuala

Oskar

Nowe PlayStation zaskakuje dodatkowymi umiejętnościami

Ewa Kaszubska