Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate to seria gier, którą zna każda osoba uwielbiająca tego typu rozrywkę. Istnieją one na rynku od ładnych kilkudziesięciu lat. Opiera się ona na różnorodnych przygodach odbywających się na Wybrzeżu Mieczy, gdzie można spędzić naprawdę sporo czasu. W grze liczy się przede wszystkim zabijanie pojawiających się na drodze potworów, ale oprócz tego można zakosztować romansów z kobietami towarzyszącymi w trakcie podróżowania.

Wszystkich fanów Baldur’s Gate ucieszyła wiadomość o pojawieniu się kolejnej, trzeciej już serii. Na dzień dzisiejszy możliwe jest skorzystanie z gry w formie wczesnego dostępu, dlatego pod żadnym względem nie jest idealna.

O tym się mówi

Autorem trzeciej serii jest Larian Studios, czyli doświadczeni pracownicy, którzy stworzyli już fenomenalne gry wśród których można wymienić chociażby Divinity. Ten sezon zaczyna się jednak inaczej niż wszystkie, gdyż na samym wstępie lądujemy na środku jeziora, a mianowicie na statku Łupieżców umysłu. Ta gra jest inna niż dotychczasowe, gdyż skorzystano między innymi z zasad D&D, czyli można popychać pozostałe postaci biorące udział w akcji. To doskonałe rozwiązanie, kiedy trzeba zepchnąć wrogów w przepaść czy ogień. W porównaniu do wcześniejszych wersji, każdy użytkownik ma więcej swobody, co także odbieramy jako zaletę. Wszystko co znajdzie się na naszej drodze może posłużyć jednocześnie jako broń, czego nie odnotowano w zeszłych wersjach.

Kolejne nowości polegają na możliwości skradania się, wskakiwania na różne przedmioty oraz przeskakiwania. Baldur nie jest już dłużej płaski, ale ma trzeci wymiar. Wszystkich graczy zadowoli możliwość zaburzania broni w kwasie czy ogniu, a następnie wykorzystywaniu jej do pokonywania przeciwników.

Baldur 3 zapowiada się znakomicie, gdyż nie jest kontynuacją wcześniejszych wersji, ale została stworzona całkiem inna gra. Jest nowoczesna i pełna niespodziewanych akcji, a wiele możliwości zadowoli zarówno początkujących użytkowników, jak i weteranów.