Zmiany w Fortnite

Osoby, które grają w Fortnite ucieszą się w związku z tym, że na ich dyskach SSD zwolniło się właśnie całkiem sporo miejsca. Epic Games w końcu uległo namowom i pomniejszyło rozmiar gry o przeszło 60 GB.

Na dzień dzisiejszy mówi się bardzo dużo na temat rozmiaru gier, gdyż często stanowią one duży problem dla graczy. Niewielkie dyski nie są sobie w stanie z nimi poradzić i konieczne jest wprowadzanie większej przestrzeni. Twórcy gier powoli zmieniają swoje nastawienie i pragną dostosować gry do próśb użytkowników. Coraz rzadziej powstają gry, które zajmują przeszło 200 GB, co stanowiło niemalże normę w przeszłości.

Fortnite to doskonały przykład, gdyż niedawno autorzy wydali 30 GB update. Ta aktualizacja sprawiła, że pojemność gry wynosi teraz niecałe 30 GB. To przeszło 60 GB mniej niż miało miejsce na początku, co ucieszy wszystkich użytkowników. Taka pojemność sprawia, że grę można zainstalować na SSD i nie wiąże się to z koniecznością nabywania nowej, bardziej rozbudowanej aktualizacji.