Minecraft już nie dla każdego

Wszystkie osoby, które pragną cieszyć się z grania w popularnego Minecrafta muszą posiadać konto Microsoft. To podstawowa zmiana, która uwarunkowana jest połączeniem sandboxa ze wspomnianym wcześniej Microsoftem.

To oni nabyli Mojang przeszło sześć lat temu. Właśnie dlatego powstały dwie edycje Minecrafta. Jedną z nich stworzono specjalnie z myślą o weteranach, a druga z kolei była swego rodzaju serwerem testowym. Jednakże sytuacja już dłużej nie będzie taka sama. Już na dzień dzisiejszy wiemy, że granie w Minecraft Java Edition oznacza jednoczesne posiada konta Microsoft. Wszyscy, którzy korzystają z tej wersji już na dzień dzisiejszy będą musieli stworzyć całkiem nowe konto, albo ewentualnie zdecydować się na połączenie kont.

Ta sytuacja nie wiąże się z samymi komplikacjami oraz problemami. Wśród niewątpliwych zalet warto wspomnieć o dwustopniowej weryfikacji, dzięki której każdy może się chronić jeszcze lepiej. Wprowadzony zostanie czat, a także opcja umożliwiająca blokowanie bądź akceptowanie zaproszeń.