gry strategiczne

Whatever – wczuj się w kapitana statku i płyń przez Kanał Sueski

Whatever – gra o płynięciu statkiem przez Kanał Sueski

Whatever to nowa gra na Steamie, w której możemy wczuć się w rolę kapitana statku transportowego. Naszym zadaniem będzie tak manewrować kontenerowcem, aby przecisnąć się przez szczeliny Kanału Sueskiego.

Pamiętacie ostatnie wydarzenia w Kanale Sueskim? Jeden ze statków transportowych utknął w szczelinie, przez co zablokował znaczną część ruchu. Jak widać znalazło się kilka osób z poczuciem humoru, które zdecydowały się przenieść te realia na grę wideo. Tak oto powstał tytuł Whatever, który wkrótce będziemy mogli znaleźć na Steamie.

Nawiązanie do kontenerowca Ever Given

Koncept gry nawiązuje do niecodziennego zdarzenia, w jakim uczestniczył kontenerowiec Ever Given. Nie udało się przewidzieć, że statek ten utknie w przesmyku i spowoduje globalne konsekwencje. Ale oczywiście nie ma problemu, aby wykorzystać tę sytuację w celach rozrywkowych na przykład w formie gry komputerowej. Wiemy, że twórcy gier wykorzystywali już w swoich produkcjach inne poważne tematy takie jak chociażby wojna. Swego czasu powstał nawet symulator Tupolewa, lecącego przez las w Smoleńsku.

Skąd się wziął pomysł na grę?

Za stworzenie gry odpowiada Napasa Torteeki, który chce zwrócić uwagę na to, że pilotowanie statku przez kanał jest niezwykle trudną rzeczą. Gra ma wzbudzić w nas empatię wobec kapitanów, którzy codziennie muszę mierzyć się z podobnymi wyzwaniami. Twórca gry zapewnia, że zadbano o zachowanie najważniejszych praw fizyki. Dzięki temu będzie mogli zrozumieć, jak wygląda manewrowanie tak wielkim statkiem. Brzmi naprawdę ciekawie.

Whatever na Steamie

Grę można znaleźć na Steamie w zakładce Early Access. Ma się ona tam znajdować przez 2 albo 3 lata, choć nie znaczy jeszcze dokładnej daty premiery. Będzie można w nią zagrać jedynie na pececie. Póki co nie mamy żadnych wiadomości na temat tego, czy gra wykroczy poza Steamie. Jeżeli przyjmie się w śród graczy i znajdzie duże grono zwolenników, to być może pojawi się również w innej odsłonie. Na razie pozostaje nam spokojnie czekać na premierę, a wtedy ocenimy, jak udał się ten eksperyment.