Wartales

Wartales. Nowe połączenie RPG-a i strategii

Wartales. Nowe połączenie RPG-a i strategii, którego wersja demonstracyjne jest już dostępna na Steamie

Jest coś, co strategie i erpegi mają wspólnego. Oba te gatunki świetnie się nadają do tego, aby w ich obrębie opowiedzieć historię fantasy zwłaszcza osadzoną w średniowieczu. Dlaczego to własnie średniowiecze tak bardzo fascynuje graczy na całym świecie? Na pewno istotna jest tu kwestia militarna, bo jak wiemy, epoka ta była bardzo krwawa. Nie trudno więc wymyślić realia, w których nasz bohater będzie miał okazję do starć z mieczem w ręku.

Grę WarTales wyprodukuje Shiro Games, a demo już jest dostępne na Steamie. Na pełną wersję gry jednak będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale może to i dobrze. Często te najbardziej wyczekiwane gry okazuje się odnosić największe sukcesy i gracze wykupują je ze sklepów w trybie ekspresowym. Czy tak w przypadku nowej gry od studia Shiro Games? Tego jeszcze nie wiemy, choć pewnie większy ruch będzie na Steamie niż w sklepach.

Zwiastun już gotowy

Jeżeli jesteśmy zainteresowani, jak będzie wyglądać gra, to mamy do dyspozycji zwiastun, który niedawno miał premiery. Widać na nim jak mniej więcej wygląda szata graficzna oraz na czym polega sama rozgrywka. Wygląda to naprawdę ciekawie i zapowiada się obiecująco. Gra powinna się spodobać zarówno fanom klasycznych strategii takich Heroes of Might and Magic oraz popularnych RPG-ów w stylu Wiedźmina.

Czy Wartales to taki zupełnie nowy pomysł?

Czy Wartales to naprawdę taka przełomowa gra? Jeżeli spojrzymy na tematykę oraz gatunek, to nie zupełnie. Mamy tu do czynienia z miksem erpega i strategii w klimacie średniowiecza. Ale takie gry już istniały wcześniej. Spójrzmy chociażby na Dragon Age, który właśnie taką grą był. Był to erpeg z krwi i kości, ale miał bardzo dużo elementów strategicznych. A jak chodzi o średniowieczne motywy, to nie brakowało w nim walk na miecze czy strzałów z łuku. Między tymi dwoma grami jest jednak dość sporo lat różnicy, więc na pewno WarTales zaoferuje nam zupełnie nowe rozwiązania, które jeszcze wcześniej do graczy nie trafiły.