sprzęt dla graczy

Sprzęt dla graczy. Kaprys czy autentyczna potrzeba?

Sprzęt dla graczy. Kaprys czy autentyczna potrzeba?

Sprzęt dla graczy to dzisiaj bardzo pożądany towar. W wielu sklepach z elektroniką możemy zobaczyć osobne stoiska podpisane jako „sprzęt dla graczy” albo „gaming”. Czy gracze potrzebują do życia czegoś specjalnego? Osoba niewtajemniczona może się zastanawiać, czym jest ten cały tajemniczy sprzęt. Oczywiście wiadomo, że do grania potrzebna jest konsola lub komputer a do tego jakieś urządzenie wejścia, które pozwoli nam poruszać się po świecie gry.

Ale przecież nawet osoba, która nie gra w gry, ma taki sprzęt prawda? Każdy w dzisiejszych czasach ma komputer, klawiaturę i myszkę. Czy to nie wystarczy, aby móc sobie w coś zagrać?

Rzecz w tym, że gracze, dla których gry są czymś więcej niż sporadyczną rozrywką, bardzo cenią sobie specjalne urządzenia. Chodzi oczywiście o urządzenia specjalnie przystosowane dla nich. Czy są to jakieś magiczne przedmioty nieznane zwykłym śmiertelnikom? Otóż są to dokładnie te same przedmioty, których tacy śmiertelnicy używają. Chodzi o myszki klawiatury, monitory itp. Jaka jest więc różnica?

Klawiatury dla graczy. Czym się charakteryzują?

Sprzęt dla graczy różni się parametrami i elementami, które mają zastosowanie tylko podczas grania. Weźmy sobie na przykład taką klawiaturę. Czym się różnia klawiatura dla gracza od zwykłej klawiatury? No chociażby jakością klawiszy. Jakość taką można wyznaczyć poprzez możliwą liczbę ich kliknięć. Chodzi o to, że jeśli przyciśniemy dany klawisz określoną liczbę razy, to przestanie on działać. Da się to wytłumaczyć bardziej fachowo, ale puenta będzie taka sama. Ludzkie życie liczymy w latach a życie klawiatury w przyciśnięciach klawiszy. Oczywistym jest więc, że im lepsza klawiatura, tym więcej razy można w nią stukać. Ma to znaczenie dla osób, które z klawiatury korzystają podczas grania. W ciągu jednej rozrywki muszą się naprawdę porządnie nastukać, więc jest ryzyko, że klawiatura szybko ulegnie zniszczeniu.

Innym ważnym czynnikiem jest czas reakcji. Czy zwykły użytkownik sprzętu komputerowego zastanawia się, ile wynosi czas między stuknięciem w klawisz a jego efektem? Raczej nie, bo na co dzień nie ma to znaczenia. To czy literka, którą chcemy wpisać pojawi się w 0,3 sekundy po naszym naciśnięciu klawisza czy w 0,34 nie ma dla większości z nas żadnego znaczenia. Ale dla gracza ma. W wielu grach liczy się refleks i odpowiedni czas reakcji może być kluczowy jeśli chodzi o nasz udział w rozgrywce. Można też wyobrazić sobie, że zdenerwowany gracz lubi czymś rzucić, albo w coś uderzyć. Wtedy wytrzymałość klawiatury też ma znaczenie.

Skoro już mowa o klawiaturach, to warto wspomnieć też o myszkach. One również mogą mieć specjalne parametry, przyciągające uwagę graczy. Chodzi tutaj między nimi o wydajność przycisków i scrolla. Do myszki warto też dokupić specjalną podkładkę oraz podłokietnik. Wszystko po to, aby graczowi żyło się lepiej i było mu wygodniej.

Sprzęt dla graczy. Wewnętrzne komponenty

Sprzęt dla graczy to nie tylko myszki, klawiatury i pady. Ważne jest też to, co znajduje się wewnątrz komputera. Chodzi tutaj między innymi o karty graficzne. To od nich głównie zależy, czy będziemy w stanie zachwycać się nowoczesną grafiką danej produkcji. Dochodzą do tego takie czynniki jak pamięć RAM i ROM oraz moc procesora. Dla graczy takie szczegóły jak liczba rdzeni ma duże znaczenie, bo to od tych drobnych szczegółów może zależeć to, jak będzie gra działać na ich sprzęcie. Dlatego właśnie wiele firm produkuje specjalne karty graficzne dla graczy, które raczej nie przydadzą się osobom niewtajemniczonym w tę dziedzinę życia.