Piranha Bytes

Premiera nowego Elexa. Czym zaskoczyła nas Piranha Bytes?

Fabuła Elexa 2 dzieje się kilka lat po przygodzie, którą przeżyliśmy w pierwszej części gry. Tym razem będziemy musieli zmierzyć się z konsekwencjami wszystkiego, co udało się dokonać wtedy. Akcja ponownie dzieje się na planecie Magalan, a bohaterem jest znany nam dobrze Jax. Po wydarzeniach z pierwszej części gry zdecydował się on na jakiś czas zaszyć i pobyć z dala od ludzi. Niestety nie może zbyt długo pozwolić sobie na obojętność, ponieważ pojawia się zagrożenie, z którym tylko on może sobie poradzić.

Co oferuje nam świat gry?

Kiedy już rozpoczniemy rozgrywkę, będziemy mogli dołączyć do którejś z frakcji. Chodzi o Albów, Morkonów i Berserkerów. Oprócz tego w grze występują dwie frakcje neutralne. Którą z tych gildii wybierzemy? Zanim dokonamy wyboru, najlepiej poznajmy członków każdej z nich i dowiedzmy się czegoś o ich sposobie funkcjonowania oraz tego, co mają do zaoferowania nowym rekrutom. Gdy już podejmiemy decyzję, będziemy mogli kontynuować fabułę i wziąć udział w przygodzie. A naprawdę jest w czym.

Seria Elex

Elex jest najnowszą serią studia. Wcześniejszy Risen spotkał się z dużym uznaniem społeczności, choć różnił się dużo bardziej od Elexa. Największą siłą Risena były jego podobieństwa do poprzednich gier studia, które pokochali fani. Chodzi oczywiście o serię Gothic, do której Piranha Bytes straciło prawa kilka ładnych lat temu. Nie mogli więc osobiście kontynuować serii, ale nic nie stało na przeszkodzie temu, by stworzyć nową grę, wzorowaną na poprzednich. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Gry z serii Elex na swój sposób również kontynuują tradycję, bo pojawia się wiele podobieństw i nawiązań. Zmienia się jednak ogólny klimat gry i świat. Nie mamy już świata dark fantasy, przypominającego europejskie średniowiecze. Zamiast tego jest rzeczywistość postapokaliptyczna.

Gry wydane przez studio Piranha Bytes

Studio jest znany ze swoich trzech najpopularniejszych serii. Pierwszą jest oczywiście Gothic, który podbił serca fanów głównie w Polsce, Niemczech i Rosji. Dowodem na to są liczne modyfikacje i grupy internetowe, udowadniające, że ta seria cały czas żyje. Potem mieliśmy świetnego Risena, który doczekał się trzech części. Każda się od nieco różni od poprzednich, więc bardzo trudno ocenić, która jest najlepsza. Czas Risena dobiegł jednak końca i pojawiła się nowa oferta od studia czyli Elex. Póki co obie części spotkały się z uznaniem. Czy ostatecznie Elex będzie trylogią?