heroes

Najlepsze gry wideo ostatnich kilku lat

W ciągu ostatnich lat mieliśmy okazję zaobserwować pewnego rodzaju rewolucję na rynku gier. Mowa o drastycznym poprawieniu grafiki a także nowych rozwiązaniach w mechanice gier. Dzięki temu rozwojowi na rynku pojawiło się wiele wybitnych tytułów, które cały czas przyciągają graczy.

Które gry RPG wciągnęły najwięcej graczy?

Jednym z najpopularniejszych gatunków gier wideo są gry fabularne czyli RPG. Możemy jednak podzielić je na kilka kategorii, z których najbardziej wyróżnia się action RPG. Jest to taka gra, która nie tylko daje nam możliwość wcielenia się w rolę, ale również pozwala nam na wykorzystanie naszej zręczności. Do takich gier zalicza się chociażby seria „Wiedźmin”. A skoro już o niej wspominamy, to warto spojrzeć na jej trzecią odsłonę. To właśnie „Wiedźmin 3″ jest jednym z największych hitów wśród graczy na całym świecie. Mimo, że minęło już 7 lat od premiery gra cały czas wygląda dobrze i cały czas robi świetne wrażenie.

Binding of Isaac

Binding of Isaac to gra, w której fabuła nie ma większego znaczenia, a liczą się doznania zręcznościowe. Musimy w tej grze walczyć z różnego rodzaju potworami i uważać na pułapki. Opis wydaje się banalny, ale gra potrafi wciągnąć na wiele godzin. Dowodem na to jest popularność tej gry. Co ciekawe, grę zrobiono tak, aby mogła przyciągnąć zarówno młodych graczy jak i tych bardziej tradycyjnych. Grafika przypomina gry pikselowe sprzed dwudziestu lat, a jednak wykorzystuje nowoczesną mechanikę i rozwiązania. Pod tym względem przypomina nieco Minecrafta, choć to zupełnie różne gatunki, więc porównanie kończy się w tym punkcie.

Red Dead Redemption II

Grę to można podsumować jako „GTA o kowbojach”. W rzeczywistości jednak tytuł broni się swoimi indywidualnymi cechami i porównywanie go do GTA nie jest wcale konieczne. Wyszły dwie części tej serii, z czego druga najbardziej podbiła serca fanów. Jedynym minusem może się wydawać przesadny nacisk na realizm, który zmusza naszą postać do jedzenia i spania.