Image default
ciekawostki Porady Sprzęt

Laptop Lenovo IdeaPad. Laptop do gamingu

Laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3-15. Laptop do gamingu

Laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 dzięki swoim parametrom świetnie sprawdza się w gamingu. Do tego dochodzi duży jak na laptopy ekran (15,6 cali), który pozwala bardzo dobrze widzieć pole bitwy lub interfejs w naszych ulubionych grach.

Laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3-15. Specyfikacja

Latop, o którym mowa zawiera 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-10300H. Do tego dochodzi 8GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 256 GB. Można również zamontować dodatkowy dysk M.2.PCIe. Graczy interesuje też oczywiście rodzaj karty graficznej. W tym wypadku jest to NVIDIA GeForce GTX 1650Ti Intel UHD Graphics o pamięci własnej 4096 MB GDDR6. Komputer zawiera też wbudowane mikrofony i głośniki stereo, ale wiadomo, że zawsze lepiej zaopatrzyć się we własne. Dodatkową zaletą jest 3-komorowa bateria o pojemności 4000 mAh.

Sprzęt do gamingu. Dlaczego jest taki ważny?

Dzięki dobraniu odpowiedniego sprzętu, możemy nie tylko zapewnić sobie większą przyjemność z grania, ale także zdobywać coraz to lepsze rankingi. Jeśli zastanawiamy się nad tym, dlaczego ciągle przegrywamy w Lolu, CS-ie lub innej grze online, to odpowiedzi może być kilka. Oczywiście duże znaczenie mają umiejętności, jak praktycznie w każdej rywalizacji. Nawet w grach losowych jak poker pojawiają się elementy strategiczne. Jednak czymś, co bardzo często przesądza o wyniku wirtualnego meczu, jest sprzęt.

Czasem chodzi o myszkę, czasem o klawiaturę, a czasami o kompotentny wewnętrzne. Im lepszą gracz ma myszkę, tym szybciej jest w stanie klikać. Im lepszą ma klawiaturę, tym mniejszy czas reakcji między naciśnięciem klawisza a akcją w grze. Im lepsza karta graficzna, tym lepszymi efektami wizualnymi możemy się cieszyć. To ostatnie wydaje się mało istotne, a jednak dobra widoczność może nam nieraz uratować reputację.

Powiązane artykuły

Netflix przejmie CD Projekt? Małe zamieszanie na giełdzie

Oskar Mazej

Sprzęt dla graczy. Kaprys czy autentyczna potrzeba?

Oskar Mazej

Steelseries rival 600: mysz dla wymagających graczy

Oskar Mazej