Wartales

Xbox Cloud Gaming od teraz dostępny dla wszystkich

Xbox Cloud Gaming od teraz dostępny dla wszystkich

Xbox Cloud Gaming, znany również jak xCloud, to usługa pozwalająca na strumieniowanie gier prosto z chmury. Oznacza że nie musimy posiadać konsoli, aby w grę pograć. Wystarczy, że z perspektywy przeglądarki internetowej wejdziemy na stronę xbox.com/play i wybierzemy grę, w którą chcemy zagrać. Jeśli mamy odpowiednio dobry komputer i nowoczesne oprogramowanie, to będziemy mogli zagrać w grę z chmury bez konieczności instalowania jej na swoim dysku.

Do tej pory z usługi xCloud można było korzystać, będąc użytkownikiem Xbox Game Pass Ultimate. Teraz jednak mamy okazję z niej skorzystać, nawet jeśli nie jesteśmy użytkownikami Xboksa. Korzystając z komputerów lub bardziej zaawansowanych technologicznie telefonów komórkowych, możemy wykupić abonament Xbox Game Pass Ultimate i cieszyć się dziesiątkami gier na naszym urządzeniu.

Zmiana strategii  Microsoftu

Microsoft musiał dokonać pewnych zmian, choćby po to, aby skutecznie walczyć z konkurencją. Największą konkurencją jest tutaj Google, który również wprowadza wiele usług na wysokim poziomie. Oprócz wprowadzenia tej usługi dla szerszej publiczności firma Billa Gatesa zdecydowała się także na to, aby zaktualizować serwery. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby gry działały jak najwydajniej.

Problemy z łącznością u użytkowników Microsoftu

Oczywiście istnieją pewne niedogodności związane z korzystaniem z takiego rozwiązania. Jednym z nich jest oczywiście łączność. Nie jesteśmy w stanie zagrać w żadną z tych gier, jeśli nie mamy w danym momencie dostępu do internetu. Do tego, jeśli z jakiegoś powodu nasze łącze jest nieco słabsze, możemy mieć problem z połączeniem i utrzymaniem się w sieci.

Inną sprawą może być to, że nie każdy znajdzie tam gry, jakie sobie zamarzy. Oferta oczywiście jest w pewien sposób okrojona i nie zawsze będzie ona spełniać nasze wszystkie zachcianki. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia z pakietem, w którym wszystkie gry są w cenie. Żadnej z nich nie trzeba osobno dokupywać, więc trudno też narzekać na okrojony wybór.