kroniki myrtany

„Kroniki Myrtany” podbijają Steama i serca graczy

„Kroniki Myrtany” okazały się wielkim hitem

„Kroniki Myrtany” to modyfikacja do gry Gothic, którą zapowiedziano już kilka lat temu. Od tamtego czasu wiele osób przestało liczyć, że naprawdę ujrzy ona światło dzienne. A jednak wydarzyło się to i dzisiaj możemy zapoznać się z nią w pełnej okazałości. Podstawową platformą, na jakiej się pojawiła, jest Steam, ale mamy też dobrą wiadomość dla osób, które z niego nie korzystają. Twórcy udostępnili także zewnętrzną wersję moda, którą można doinstalować do naszej pudełkowej gry. Jest to świetna opcja dla tradycjonalistów, którzy nadal preferują gry w pudełkach a nie w wersji elektronicznej.

Modyfikacje do Gothica

Gothic to jedna z tych gier, które oferują naprawdę wielkie możliwości w kwestii moddingu. Jeśli spojrzymy na modyfikacje, jakie pojawiły się do tej pory, to zrozumiemy jak wielki potencjał drzemie w tym silniku. Na przestrzeni lat powstało ich tak wiele, że nikt już nie jest w stanie ich przeliczyć. Tworzą je nie tylko osoby znające się robieniu gier, ale także zwyczajni fani, którzy po prostu mają ochotę zrobić sobie modyfikację do swojego ulubionego tytułu. Najciekawsze jest, że wśród tych modów znajdziemy całą masę pereł, potrafiących zaskoczyć nawet największych weteranów.

Skąd takie wielkie zamiłowanie do Gothica

Dlaczego polscy gracze tak bardzo kochają Gothica? Czemu ta gra nie odniosła aż tak wielkiego sukcesu na przykład w Stanach Zjednoczonych? Można by się zastanowić nad całą gamą powodów. Na pewno można powiedzieć, że gracze pokochali świetny dubbing do tej gry. Aktorzy, którzy podłożyli swoje głosy, wykonali kawał dobrej roboty, co pomogło utworzyć świetną atmosferę. Gra jest jednak dobry nie tylko w swojej polskiej wersji, ale jest po prostu dobrą produkcją. Mroczny klimat, w którym graczowi przychodzi się odnaleźć potrafi czasem napędzić stracha, a czasem zachwycić. A czasami i jedno, i drugie. Warto też zauważyć, że Gothic zrewolucjonizował rynek gier cRPG, wprowadzając opcje, których nie znano wcześniej w tego typu produkcjach. Inspiracje tą grą możemy widzieć w tak wybitnych grach jak „Wiedźmin” czy „Dark Souls”.