Image default
Aktualności Gry Konsole

Kajko i Kokosz powrócą jako gra wideo

Kajko i Kokosz powrócą jako gra wideo

Kajko i Kokosz to bardzo popularna seria polskich komiksów. Wiele dzieciaków wychowało się na nich obok Tytusa Romka i Atomka oraz Kaczora Donalda. Przez dugi czas jednak historia te nie wyszła poza kratki komiksów. Dopiero niedawno pojawiła się wersja serialowa produkcji Netfliksa, który spotkał się z bardzo dużym uznaniem. Aż dziwne że dopiero teraz pojawił się pomysł przeniesienia przygód tych dwóch postaci na platformę gamingową.

RedDeerGames zajmie się grą o Kajko i Kokoszu

Produkcją gry o przygodach Kajko i Kokosza i zajmie się firma RedDeerGames, która właśnie podpisała umowę licencyjną z Fundacją „Kreska” im. Janusze Christy. Umowa ta dotyczy przygotowania nie tylko gry wideo ale także interaktywnej kolorowanki. Pojawią się w nich wizerunki postaci z popularnych komiksów Janusza Christy. Nie wiemy jednak, jak dokładnie będzie wyglądać ta gra, ani jaki gatunek będzie reprezentować. Wiemy jedynie, że deweloper zamierza skorzystać z doświadczenia zdobytego w ciągu prac nad platformówką „7 Horizons”.

–  Ze swej strony mogę zapewnić, że nasz zespół dołoży wszelkich starań, by stworzyć produkcję na najwyższym poziomie, a jej efekty na długo pozostały w pamięci graczy  – przekonuje prezes RedDeerGames Michał M. Lisiecki.

Jak wyglądają ustalenia między fundacją a deweloperem? Otóż z tego, co wiemy, RedDeerGames przez cztery lata ma wyłączną na licencję, dotyczącą platformy Nintendo Switch. Jeszcze w tym roku będzie można wypróbować interaktywną kolorowankę, zaś na pełną wersję gry musimy poczekać do roku. Mają się również pojawić inne wersje, działające na pozostałych urządzeniach mobilnych.

Powiązane artykuły

Cyberpunkt 2077 pojawi się już wkrótce!

Ewa Kaszubska

Jak użytkownicy poradzili sobie z brakiem dźwięku w CS:GO?

Ewa Kaszubska

Dlaczego Polacy grają w Gothica?

Oskar