kajko i kokosz

Kajko i Kokosz powrócą jako gra wideo

Kajko i Kokosz powrócą jako gra wideo

Kajko i Kokosz to bardzo popularna seria polskich komiksów. Wiele dzieciaków wychowało się na nich obok Tytusa Romka i Atomka oraz Kaczora Donalda. Przez dugi czas jednak historia te nie wyszła poza kratki komiksów. Dopiero niedawno pojawiła się wersja serialowa produkcji Netfliksa, który spotkał się z bardzo dużym uznaniem. Aż dziwne że dopiero teraz pojawił się pomysł przeniesienia przygód tych dwóch postaci na platformę gamingową.

RedDeerGames zajmie się grą o Kajko i Kokoszu

Produkcją gry o przygodach Kajko i Kokosza i zajmie się firma RedDeerGames, która właśnie podpisała umowę licencyjną z Fundacją „Kreska” im. Janusze Christy. Umowa ta dotyczy przygotowania nie tylko gry wideo ale także interaktywnej kolorowanki. Pojawią się w nich wizerunki postaci z popularnych komiksów Janusza Christy. Nie wiemy jednak, jak dokładnie będzie wyglądać ta gra, ani jaki gatunek będzie reprezentować. Wiemy jedynie, że deweloper zamierza skorzystać z doświadczenia zdobytego w ciągu prac nad platformówką „7 Horizons”.

–  Ze swej strony mogę zapewnić, że nasz zespół dołoży wszelkich starań, by stworzyć produkcję na najwyższym poziomie, a jej efekty na długo pozostały w pamięci graczy  – przekonuje prezes RedDeerGames Michał M. Lisiecki.

Jak wyglądają ustalenia między fundacją a deweloperem? Otóż z tego, co wiemy, RedDeerGames przez cztery lata ma wyłączną na licencję, dotyczącą platformy Nintendo Switch. Jeszcze w tym roku będzie można wypróbować interaktywną kolorowankę, zaś na pełną wersję gry musimy poczekać do roku. Mają się również pojawić inne wersje, działające na pozostałych urządzeniach mobilnych.