kroniki myrtany

Genesis Rhod 500 RGB: dobra klawiatura dla graczy

Genesis Rhod 500 RGB: dobra klawiatura dla graczy

Genesis Rhod 500 RGB to jedna z ciekawszych klawiatur gamingowych na rynku obecnie. Jej solidna konstrukcja i parametry pozwalają graczowi cieszyć się długimi godzinami. Jeśli więc spędzamy dużo czasu przed takimi grami jak League of Legends albo CS:GO, to przyda nam się solidny sprzęt. Wszystko po to, aby zapewnić sobie jak największą wygodę grania oraz odpowiedni czas reakcji wciskanych klawiszy.

Parametry:

rodzaj klawiatury: membranowa
przewodowa: tak/USB
podświetlenie: tak

Klawiatura zawiera 12 klawiszych multimedaialnych oraz klawisze numeryczne. Nie zawiera niestety klawiszy internetowych, wbudowanwego HUB USB ani touchpada. Nie współpracuje ona ze Smart TV ani nie zapewnia krótkiego skoku klawisza. Jest to zatem typowa membranowa klawiatura dla graczy o rozmiarach 36x466x159, łącząca się z urządzeniem przez kabel USB.

Nie jest to może niewyobrażalny gigant, gdyż pewnie znalazłoby się kilka lepszych klawiatur na rynku. Na pewno ich przewaga byłaby wprost proporcjonalne do ceny, gdyż gracze cenią sobie dobry sprzęt. GENESIS Rhod 500 RGB można zaś kupić stosunkowo tanio. W zależności od sklepu cena może się wahać od 100 do 130 złotych. Jest to bardzo okazyjna cena w porównaniu do droższych klawiatur, za które możemy zapłacić nawet 500 zł.

Sprzęt dla graczy: klawiatury, myszki

Sprzęt dla graczy jest dzisiaj jednym z najczęściej oferowanych towarów w sklepach z elektroniką. Zwykle ma swój specjalny dział oznaczony jako „gaming” albo „sprzęt gamingowy”. Jeśli zaś chodzi o klawiatury, to najczęściej można je zauważyć po specjalnym podświetleniu. Oczywiście nie jest to żaden wymóg i nie musi mieć znaczenia podczas grania, ale jednak występują one bardzo często. Gracz potrzebuje czegoś więcej niż standardowej klawiatury, służącej do pisania tekstu w rodzie. Dlatego jest gotów wydać kilkaset złotych na dobrą klawiaturę taką jak CORSAIR K70 RGB, TRUST GXT 836 Azor albo LIOCAT KX 756 C

Nie jeden początkujący gracz się zastanawia, jaką klawiaturę gamingową wybrać. Na pewno kojarzy już różnice między klawiaturą mechaniczną a membranową oraz typowe parametry. Czasem jednak trudno jest samemu oszacować, która specyfikacja jest właśnie dla nas i dlaczego powinniśmy wybrać dany sprzęt. Pojawiają się więc problemy, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać sami. Co w takim razie zrobić? Najlepiej skorzystać z porady jakichś doświadczonych graczy. Mamy przecież bardzo wielu youtuberów, którzy zajmują się gamingiem – nie bójmy się użyć tego słowa – zawodowo. Często tworzą oni recenzje i rankingi swojego ulubionego sprzętu. Wystarczy więc wpisać w wyszukiwarkę „najlepsze klawiatury dla graczy” albo „top 10 klawiatur gamingowych” i powinniśmy znaleźć kilka rzetelnych informacji.