Galaxy Z Fold3 jako smartfon do pracy

Składane smartfony marki Samsung cieszą się niegasnącym zainteresowaniem w ostatnich miesiącach. Jednym z nich jest Galaxy Z Fold3, duży smartfon o równie sporych możliwościach, szczególnie jeśli rozpatrujemy je w kategorii pracy zawodowej. Smartfony do pracy to obecnie codzienność wielu z nas, ponieważ urządzenia elektroniczne mogą nas wyręczyć w wielu obowiązkach lub po prostu znacząco przyspieszyć ich realizację. Czy Galaxy Z Fold3 rzeczywiście jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniami, jakie możemy przed nim postawić w ramach swojej pracy? Co cechuje ten telefon?

Galaxy Z Fold3 – ekran i aspekt wizualny

W formie złożonej Galaxy Z Fold3 na pozór przypomina klasyczny smartfon, który niczym się nie wyróżnia na tle podobnych mu modeli. Prawdziwa magia dzieje się dopiero wówczas, gdy zdecydujemy się go rozłożyć – wówczas naszym oczom ukaże się wyświetlacz Infinity Flex o przekątnej aż 7,6 cala. To całkiem imponujący wynik, który przywodzi na myśl skojarzenia z mniejszymi tabletami. W dodatku obudowa została zaprojektowana w taki sposób, by wraz z rozłożeniem telefonu aparat przedni chował się, tak by nie zakłócać pracy. To interesujące rozwiązanie, które pozwala zarazem maksymalnie wykorzystać możliwości dużego ekranu.

Sam sposób wykonania Galaxy Z Fold3 zasługuje na uwagę. Design jest minimalistyczny i powstał w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi komfort w trakcie pracy. Zawias tego smartfona do pracy został wykonany z bardzo wytrzymałego Armor Aluminium, a ekran zewnętrzny oraz powierzchnia tylnego aparatu ze szkła Corning Gorilla Glass Victus. Przy produkcji ekranu głównego wykorzystano z kolei Samsung Ultra Thin Glass, tak by zwiększyć elastyczność przy otwieraniu i zamykaniu.

Galaxy Z Fold3 – czy to smartfon do pracy?

Czy duży smartfon, jakim jest Galaxy Z Fold3, będzie odpowiednim narzędziem do pracy? Cóż, bez wątpienia zastosowano w nim rozwiązania, które mogą na to wskazywać. Jednym z nich jest kompatybilność z rysikiem S Pen (sprzedawanym osobno), co pozwala na proste i szybkie wykonywanie odręcznych notatek, które następnie zostaną zamienione na pismo mechaniczne. Rysik może się też okazać niezwykle przydatny przy tworzeniu projektów graficznych, pozwalając nam na dużą precyzyjność przy poprawianiu nawet niewielkich elementów.

Spora powierzchnia ekranu smartfona do pracy Galaxy Z Fold3 to nie wszystko. Dobrą wiadomością jest fakt, że ekran ten możemy podzielić na pół i tym samym korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Przykładowo po jednej stronie możemy mieć uruchomioną wideorozmowę ze współpracownikami, a po drugiej mieć otwarte pole z notatkami. Łącznie jednocześnie można podzielić ekran na trzy aplikacje, a pięć innych mieć otwartych w osobnych okienkach. Będzie to duże ułatwienie dla osób, które stawiają na wielozadaniowość.

Oprócz tego Galaxy Z Fold3 posiada wysokiej jakości aparaty i sprawnie łączy się z innymi urządzeniami Galaxy. Jeżeli więc zależy nam na szybkim przeniesieniu danych z telefonu np. na tablet, to nie powinno być z tym większego problemu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska