Jaki pendrive wybrać?

Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest przechowywanie swoich danych w bezpieczny sposób. To prawda, że obecnie dostępne urządzenia oferują nam nowoczesne rozwiązania również pod tym kątem. Mimo to nigdy nie mamy całkowitej pewności, kiedy dodatkowe miejsce do przechowywania danych okaże się dla nas niezbędne. Dlatego też, jeśli potrzebujesz kompaktowego urządzenia o dużej pojemności, które pozwoli Ci na przechowywanie swoich plików, wybierz pendrive. Co warto wiedzieć na temat tego praktycznego urządzenia o kompaktowych wymiarach? Sprawdź, która pamięć USB okaże się odpowiednia dla Ciebie!

Pamięć Flash Drive – co warto wiedzieć na jej temat?

Pendrive to jedno z najpopularniejszych urządzeń służących do przechowywania różnego rodzaju danych. Jednak czym tak naprawdę jest pamięć USB i od czego zależy pojemność poszczególnych modeli? Jak możesz się domyślić, jego inna nazwa to pamięć Flash Drive.

W rzeczywistości to nic innego jak kompaktowe, przenośne i bardzo łatwe w transporcie urządzenie, które zaprojektowano w technologii Flash Drive. To znaczy, że pendrive o dowolnej pojemności możesz podłączyć do każdego urządzenia wyposażonego w port USB, czyli USB-A lub USB-C. Jednak by przesyłanie danych było możliwe, Twoje urządzenie musi być wyposażone we właściwy port, jak i obsługiwać odbieranie oraz przesyłanie danych w standardzie USB Flash.

Pamięć Flash Drive jaką pojemność wybrać?

Pendrive to wygodne i łatwe w obsłudze urządzenie. To sprawia, że powszechnie wykorzystuje się je zarówno do przechowywania plików, tworzenia kopii zapasowych, jak i transferu plików pomiędzy urządzeniami. Okazuje się przydatne zarówno w pracy, szkole, jak i podczas doskonalenia swoich pasji. Jego małe rozmiary sprawiają, że możemy mieć je zawsze przy sobie.

Jaki pendrive wybrać? Twoja decyzja zakupowa powinna zależeć przede wszystkim od tego, ile pamięci potrzebujesz do przechowywania swoich danych. Stąd im większa pojemność pamięci Flash Drive, tym więcej zmieści się na niej plików. Na jakie pojemności pamięci USB możesz liczyć w przypadku oferty marki Samsung? Znajdziesz tutaj pendrive’y o pojemności 64GB, 128GB oraz 256GB.

Jeśli ze względu na swoją pracę lub hobby potrzebujesz naprawdę dużo wolnego miejsca do przechowywania, rozważ pendrive o pojemności 128 GB lub 256 GB. Posiadanie go zwiększy prawdopodobieństwo, że nie zabraknie Ci wolnej pamięci w najmniej spodziewanym momencie.

Jaki pendrive wybrać z oferty marki Samsung?

Jak wiadomo, podstawowym kryterium przy wyborze pamięci USB jest jej pojemność i to, ile wolnego miejsca potrzebujesz na swoje pliki. Warto jednak pamiętać o jeszcze jednym wyznaczniku, jakim jest prędkość przesyłu danych. To dzięki niej Twoje pliki mogą być przesyłane pomiędzy urządzeniami szybko i bez zakłóceń, nawet przy dużej wadze pliku.

Przykładowo pendrive o pojemności 256 GB od marki Samsung, FIT Plus 2020 USB 3.1 Flash Drive 256 GB, posiada prędkość odczytu do 400 Mb/s*. Oprócz tego jest zgodny ze standardem USB 3.1.

 Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Do 400 MB/s w przypadku modeli 256/128 GB; do 300 MB/s w przypadku modeli 64/32 GB.