3 najpopularniejsze gry na VR

W większość gier VR można grać na komputerach PC, laptopach, konsolach do gier i samodzielnych systemach obsługujących technologię VR. Aby uzyskać bardziej wciągające wrażenia podczas grania w te gry VR, sugeruje się również zainwestowanie w podstawowe akcesoria, takie jak zestaw słuchawkowy VR, rękawice wyposażone w czujniki i kontrolery ręczne. 

Jeśli właśnie nabyłeś nowy zestaw słuchawkowy, musisz najpierw sprawdzić darmowe gry VR, które są sprzedawane w pakiecie, zanim spojrzysz na inne gry. Jest to dobry punkt wyjścia, ponieważ możesz poczuć się bardziej komfortowo z mechaniką gier VR, zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych wyborów.

Najpopularniejsze gry w Virtual Reality

Star Wars: Squadrons (Multiplatform)

Niepowtarzalna okazja, aby wskoczyć do kokpitu TIE Fightera lub X-Winga w VR, sprawi, że trochę osłabniesz w kolanach. Na szczęście dla ciebie zasiądziesz zarówno w kampanii dla jednego gracza, jak i bitwach dla wielu graczy.

Half-Life: Alyx

To nie jest Half-Life 2 ani Half-Life 3. To Half-Life: Alyx. Jest to pierwsza pełnoprawna gra Half-Life VR, którą Valve wydało od bardzo dawna i tak, ma miejsce na naszej liście najlepszych gier VR. Zaraz po wyjęciu z pudełka zauważysz, że wydarzenia w grze rozgrywają się przed Half-Life 2, ale po oryginalnym Half-Life.

Jak sugeruje tytuł gry, wcielisz się również w ulubioną przez fanów postać Alyx Vance, a przez całą ok. 11-godzinną kampanię będziesz walczyć z połączonymi siłami wroga i starać się przyspieszyć badania nad jego wadami. Valve zbudowało doświadczenie specjalnie dla VR, więc powinieneś spodziewać się grafiki na najwyższym poziomie i imponującej mechaniki fizyki.

No Man’s Sky

Od czasu początkowo niezadowalającego wydania, No Man’s Sky przeszedł długą drogę. Ta obecna wersja gry została wyposażona w budynek bazowy, prawdziwy tryb wieloosobowy i wiele więcej, aby nasze doświadczenie było bardzo zbliżone do tego, co myśleliśmy, że dostaniemy w 2016 roku. Wreszcie możemy śmiało zgodzić się, że No Man’s Sky zdobyło swoją pozycję jako jedna z najlepszych gier VR.

Więcej artykułów o grach na różne platformy przeczytasz w portalu https://e-gracz.pl/.