fotel gamingowy

Fotel gamingowy. Czy na pewno jest potrzebny?

Fotel gamingowy nie tylko dla graczy

Fotel gamingowy to dziś jeden z głównych elementów wyposażenia pokoju każdego gracza. Producenci starają się o to, aby to właśnie ich produkt był jak najlepszej jakości. Chodzi między innymi o materiały, z jakich powstał, a także o jego specjalne wyprofilowanie. Dzięki kształtowi i takim elementom jak poduszki i podłokietniki, jesteśmy w stanie zadbać o odpowiednią postawę, co wpłynie korzystnie na nasze zdrowie i komfort. Fotele takie mają też specjalne bajery takie jak świecące diody LED. Każdy użytkownik musi już sam zdecydować, na jakim designie zależy mu najbardziej.

Dlaczego potrzebujemy dobrego fotela?

Jeśli spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej, to dobry fotel staje się obowiązkowy. Przede wszystkim musimy pamiętać, jak ważne jest dbanie o kręgosłup. Jeżeli to zignorujemy to możemy nabawić się wielu różnych zwyrodnień. Jednym z najbardziej powszechnych jest dyskopatia, która potrafi człowieka nieźle pokiereszować. Warto więc pamiętać o odpowiedniej posturze, ale czy jesteśmy w stanie o nią zadbać na zwykłym krześle? Na typowym fotelu lub krześle biurowym brakuje jednego bardzo ważnego elementu. Chodzi o wsparcie na lędźwie, czyli o specjalną ortopedyczną poduszkę. Oczywiście można sobie taką dokupić, ale wybierając fotel gamingowy, będziemy mieć pewność, że jest on już odpowiednio wyprofilowany i możemy siedzieć na nim bezpiecznie. Jeśli naszym lędźwiom brakuje podparcia, to jest duże ryzyko, że będziemy siedzieć zgięci, a odcinek krzyżowo lędźwiowy ulegnie uszkodzeniu.

Wcale nie taki gamingowy

Fotele te nazywa się gamingowymi, choć tak naprawdę nie mają one wiele wspólnego z graniem. To znaczy oczywiście są bardzo lubiane przez graczy, ale nie są one przeznaczone specjalnie dla nich. Nadają się one do każdego rodzaju pracy przy biurku. Mogłyby się one więc równie dobrze nazywać fotelami dla tłumaczy, pisarzy, dziennikarzy czy edytorów dźwięku. Producenci wiedzą jednak dobrze, gdzie szukać klientów i dobrze wiedzą, jak wymagający są dzisiaj gracze. Nazywają w ten sposób swoje produkty mają szansę trafić do osób, które gotów są wydać duże pieniądze dla swojej wygody. Zwłaszcza, że sprzęt gamingowy jest dla wielu osób jednoznaczny z prestiżem.