Tworzenie postaci w Baldur Gate 3

Tworzenie postaci to bardzo ważne zadanie odbywające się w każdej grze. Kiedy wziąć pod uwagę Baldur Gate 3 na dzień dzisiejszy mamy możliwość korzystać jedynie z wczesnego dostępu gry. Mimo to tworzenie postaci wydaje się zadaniem bardzo skomplikowanym. Właśnie dlatego warto uzyskać na ten temat kilka rad.

W trakcie kreowania postaci konieczne jest wykonanie całkiem sporej ilości decyzji. Siła i zręczność wydają się oczywiste, jednakże to nie jedyne cechy, które trzeba wskazać. Chodzi między innymi o Przetrwanie bądź Oszustwo. Odgrywają one bardzo istotna rolę w trakcie gry, a jednocześnie brzmią nieco obco.

W pierwszej kolejności określa się pochodzenie postaci oraz nadaje jej imię. W dalszej kolejności ma miejsce omówienie historii postaci, co z kolei oddziałuje na Biegłość. Dzięki temu uzyskuje się bonusowe statystyki w przypadku Umiejętności. Można wybrać wśród Akolita, Szarlatana, Przestępcy, Artysty, Rzemieślnika oraz innych. Konieczne jest wskazanie biegłości, które pasują do tworzonej postaci. Nie istnieją tutaj lepsze oraz gorsze wybory, jednakże wpływają one na dalszą interakcję ze światem. Początkującym graczom poleca się Marynarza. Atletyka przydaje się w trakcie skakania oraz rzucania, a z kolei percepcja pozwala znaleźć ukryte przejścia i rzeczy.

Rasa oraz podrasa wpływają na statystyki postaci, broń możliwą do wykorzystania oraz tempo chodzenia, stąd decyzji tej nie można podejmować pochopnie.