Nie będzie StarCraft 3

Blizzard całkowicie zmienia swoje działania i wygląda na to, że nie zamierza tworzyć już RTS-ów. Obrazuje się to chociażby rezygnacją ze współpracy z wieloma deweloperami, którzy otwarli własne studio.

Blizzard opuścili przede wszystkim twórcy StarCrafta oraz innych gier bazujących na strategii czasu rzeczywistego. Jasna przyczyna takiego stanu rzeczy to brak zainteresowania szefostwa tworzeniem następnych RTS-ów. Programiści, którzy pożegnali się z Blizzard stworzyli własne studio, które zaczęło funkcjonować pod nazwą Frost Gigant Studios. Nietrudno domyślić się, że zajmą się oni tworzeniem sporego RTS-a. Ich kluczowe zadanie to stworzenie wciągającej strategii czasu rzeczywistego na PC i pewne jest to, że uczynią wszystko aby zadowolić graczy. Planują oni stworzyć niezwykłą historię oraz nowoczesną rozrywkę kooperacyjną.

W nowym zespole znajdują się kluczowe osoby, między innymi Tim Morten, Tim Campbell, Cara LaForge, Jesse Bropgy, Ryan Schutter oraz inni.

Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze zbyt wiele na temat nowego projektu, jednakże szczegóły pojawią się w najbliższej przyszłości. Zatrudnione osoby pracowały już przy tego typu projektach, a ich zapał oraz chęć do pracy dają przeczucie, że oczekiwana gra będzie spełniała nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Wspomniani powyżej deweloperzy mieli już w planach stworzenie gry, jednakże Blizzard nie zgodził się. Na dzień dzisiejszy mogą puścić wodze fantazji oraz wykazać się. Nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość.