Czy warto kupować tańsze kody na Steam?

Niektóre gry są naprawdę drogie. Gdy widzimy, że kod do interesującej nas gry kosztuje ponad 200 albo nawet 300 złotych, to zaczynamy wątpić, czy faktycznie tej gry potrzebujemy. Nawet promocje, które Steam oferuje, wydają się mało przekonujące.

W takich sytuacjach możemy skorzystać z serwisów, które oferują tańsze kody. Musimy jednak uważać na to, aby nie dać się zrobić w konia. Niektóre takie sklepy mają naprawdę złe opinie i nie warto korzystać z ich usług.

Najpierw przeczytaj opinie

Znalazłeś już stronę, która sprzedaje tańsze kody? To super. Jesteś już o krok od kupienia sobie nowej gry w niższej cenie. Tylko pojawia się pytanie: skąd pewność, że dostanę ten kod? Tutaj na pomoc przychodzą nam dobrzy ludzie z internetu, który również byli na naszym miejscu.

Wystarczy poczytać opinie na temat danego sklepu, aby wiedzieć, czy warto mu zaufać. Jeśli dużo osób pisze negatywne komentarze o danej usłudze, to lepiej się wstrzymać. Na przykład częstym problemem są opóźnienia. Gracz kupił kod, a po kilku dniach wciąż nie mógł się wygenerować. Rada jest taka, że trzeba po prostu szukać sklepów, które mają w swojej ofercie sprawdzone karty podarunkowe i doładowania cyfrowe. Internernauci na pewno pomogą w poleceniu odpowiedniego miejsca, ale trzeba też samemu poszperać i przeklikać stronki.

Oczywiście nawet najbardziej zaufane strony mogą mieć małe wpadki i faktycznie nie dostarczyć nam kodu od razu. Wystarczy wtedy cierpliwie poczekać. Jeśli jednak jakiś sklep robi to nagminnie i narzeka na to bardzo duża liczba graczy, to lepiej się zastanowić, czy aby na pewno chcemy tam kupować.