Steam Deck

Znany producent gier myśli o polskim rynku

Znany producent gier myśli o polskim rynku

Znany producent gier, Huuuge, myśli o tym, żeby zawojować polski rynek. Firma ta zajmuje się grami mobilnymi typu free-to-play. Skupia się więc głownie na takich platformach jak android czy iPhone, ale kto wie, jak będzie wyglądać przyszłość firmy? Ostatnio jej prezes Anton Gauggin wziął udział w wideokonferencji, na której mówił o swoich planach. Nie zdradził niestety zbyt wiele, ale przyznał, że jest zainteresowany rynkiem globalnym.

Sam zresztą określił własną firmę jako „globalną”. Dlatego właśnie interesuje go odkrywanie nowych rynków na arenie międzynarodowej. Chodzi głównie o państwa, gdzie sektor gamingowy jest naprawdę silny. Gauggin zauważył, że takim państwem jest właśnie Polska. Osoby nie interesujące się grami mogą nie być tego świadome, ale faktycznie mam w Polsce wielu zdolnych programistów, wielu utalentowanych designerów i całą masę kreatywnych osób, zajmujących się szeroko rozumianym contentem. Na pewno wiele osób kojarzy gry na PC i konsole wydane przez polskie firmy. Praktycznie każdy kojarzy chociażby Wiedźmina. Ale rynek gier mobilnych również ma się u nas dobrze i doceniają to zagraniczni inwestorzy.

Dlatego właśnie gry wideo – również te mobilne – pochodzące od polskich producentów są naprawdę wysokiej jakości i cieszą się zainteresowaniem. Widzą to nie tylko gracze, ale też eksperci, śledzący rynek. A co na to prezes firmy Huuuge? Czy taki znany producent gier wideo zainteresuje się którąś z polskich spółek? Wiemy, że Huuuge zajmuje się obecnie akwizycją spółek, u których można prognozować wysokie zyski oraz takich, które już je przynoszą. Dlatego można się spodziewać, ze wkrótce część polski spółek przejmie Gauggin.

Jakie plany ma znany producent gier?

Z wideokonferencji mogliśmy się dowiedzieć, że przedstawiciele Huuuge mają 3 listy firm. Pierwsza list, to zaledwie 5 pozycji, które obecnie są ściśle analizowane. Są to potencjalne cele akwizycji, czyli spółki, zajmujące się gamingiem, które być może staną się częścią Huuuge. Drugi lista to 25 firm, a na ostatniej znajduje się ich aż 75. Nie da się więc ukryć, że przedstawiciele tego młodego giganta naprawdę mają duże ambicje i poważne plany. Dokąd ich one zaprowadzą? Nie wiadomo, wśród polskich firm, którymi interesuje się Gauggin są również te, które widnieją na notowaniach warszawskiej giełdy.

Firma Huuuge – czym się zajmuje?

Huuuge zajmuje się produkowaniem gier typu free-to-play. Są to takie gry, za których instalacje i uruchomienie nie trzeba. płacić. Opłaty wymaga natomiast korzystanie z różnego rodzaju udogodnień w tej grze. Zazwyczaj są to gry dostępne na platformy mobilne. Ten rodzaj gry rzadko można spotkać na konsole czy komputery PC.

Kupowanie dodatków do gier free-to-play i opłacanie różnych opcji może się wydawać kuszące. Często jednak przeradza się w zwykłe zdzierstwo i ogłupia gracza. W niektórych przypadkach może się okazać nawet, że bez tych udogodnień nie ma sensu w ogóle grać. Tak więc duża część z tych gier jest darmowa tylko w teorii. Można mieć wątpliwości co do moralnej oceny tego gatunku, gdyż wielu graczy może być nieświadomych, na czym te gry polegają. Następnie gracze tacy dają się złapać na haczyk i zaczynają lekką ręką wydawać pieniądze na różne elementy tych gier. Czy warto?

1 komentarz w temacie “Znany producent gier myśli o polskim rynku

Komentowanie wyłączone